Jatkuva haku


Meille on jatkuva haku, eli voit hakea ympäri vuoden ammatillisiin perus-, ammatti- ja erikoisammattitutkintoihin sekä tutkintojen osiin.

Hakeminen tapahtuu netissä, suoraan tutkintojen esittelysivuilla.
Haussa olevat tutkinnot löydät koulutuskalenterista. 

Huomaa eri välilehdet koulutuskalenterissa!

  • tutkintoihin johtavat koulutukset
  • korttikoulutukset ja työvoimakoulutus
  • valmentavat koulutukset

Koulutukseen pääset hakemaan, kun klikkaat koulutuksen esittelysivulla oikealla olevaa Hae koulutukseen > -painiketta, josta siirryt Ilmoittautumissovellukseen Wilmaan.

Ota tarvittaessa yhteyttä koulutuksen yhteyshenkilöön tai opinto-ohjaajaan.

Mikäli haluat ilmoittaa useamman henkilön tai ison ryhmän, tai pyytää tarjousta henkilöstökoulutuksesta, ota yhteyttä suoraan koulutusjohtajiimme sinua lähimmällä paikkakunnallamme.

 

Yhteystiedot

Haapajärvi
Heinonen Ilkka
Koulutusjohtaja
0405555571
ilkka.heinonen@jedu.fi

Haapavesi
Nuolioja Riikka-Kaisa
Koulutuspäällikkö
0447692272
riikka-kaisa.nuolioja@jedu.fi

Haapavesi
Veikkola Arto
Koulutusjohtaja
0447692211
arto.veikkola@jedu.fi

Kalajoki
Siirilä Esa
Koulutusjohtaja
0401508432
esa.siirila@jedu.fi

Nivala
Huovari Tomi
Koulutuspäällikkö
0500385356
tomi.huovari@jedu.fi

Nivala
Lukkarinen Mika
Koulutuspäällikkö
044 0410221
mika.lukkarinen@jedu.fi

Nivala
Saarela Jyrki
Koulutusjohtaja
0401428611
jyrki.saarela@jedu.fi

Oulainen
Huovinen Tuija
Koulutusjohtaja
0407128122
tuija.huovinen@jedu.fi

Oulainen
Joki-Kolehmainen Ritva
Koulutuspäällikkö
0447692401
ritva.joki-kolehmainen@jedu.fi

Piippola (Siikalatva)
Siekkinen Hannele
Koulutusjohtaja
0447692334
hannele.siekkinen@jedu.fi

Ylivieska
Heinonen Päivi
Koulutusjohtaja
0403120407
paivi.heinonen@jedu.fi