Henkilöhaku

Voit hakea henkilöiden yhteystietoja etu- ja sukunimellä, tehtävänimikkeellä ja toimipaikkatiedolla. Kaikki sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@jedu.fi.




A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Å Ä Ö

Hakuehdoilla löytyi 377 henkilöä

Henkilö Paikkakunta Tehtävä/Nimike Puhelin
Aakko Aila Haapavesi Lehtori, yhteiset aineet 0447692255
Aalto Helena Haapavesi Toimistosihteeri 0447692249
Ahola Markku Haapavesi Lehtori, kone- ja metalliala 0447692254
Ahola Ulla Nivala Terveydenhoitaja 0401428616
Ahonen Anna-Mari Oulainen Laitoshuoltaja 0407128143
Aitto-Oja Marjaana Haapajärvi Terveydenhoitaja 0401808462
Aitto-oja Hannu Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-asiantuntija 0503796775
Anias Jorma Nivala Tuntiopettaja, linja-autonkuljettajan AT 0401428741
Antila Ritva Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128121
Anttila Mari Haapavesi Laitoshuoltaja 0447692267
Arvola Katriina Nivala Ravitsemistyöntekijä
Autti Soili Yhteiset palvelut/Oulainen Opinto-ohjaaja 0407128124
Cederberg Marja Piippola Kuraattori 0445118267
Dimitrov Iliya Kalajoki Asuntolaohjaaja, tuntiopettaja liikunta 0401508471
Ekman Ari Nivala Tuntiopettaja, logistiikka 0401428613
Eronkoski Sanna Nivala Palveluesimies (ravitsemispalvelut) 0401428603
Eskelinen Heli Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0447692325
Eskola Juha Nivala Lehtori, tieto- ja tietoliikennetekniikka 0401453761
Eskola Katja Ylivieska Tuntiopettaja, hoitotyö 0403120418
Eskola Sanna Ylivieska Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0403120448
Fors Jari Kalajoki Lehtori, rakennusala 0401508440
Fors Jussi Kalajoki Tuntiopettaja, sisustusrakennusala 0401508467
Haapakoski Mika Jokiedu Oy Tekninen asiantuntija, Pätevöintilaitos 0406786979
Haapalainen Reija Ylivieska Lehtori, audiovisuaalinen viestintä 0447692322
Haapavesi / toimisto Haapavesi 084592111
Haarala Kai Nivala Tuntiopettaja, autoala 0401428724
Haataja Arto Oulainen Lehtori, tietojenkäsittely 0407128123
Haikara Hannu Nivala Ammatinopettaja, ICT-ala 0401577326
Haikara Jaana Nivala Tuntiopettaja, VALMA 0406736933
Hankkila Lauri Haapavesi Opettaja, metalliala 0447692233
Hankonen-Säärelä Arja Projektipäällikkö, Virtuklubi-hanke (Haapaveden–Siikalatvan seutu) 0443120397
Hankonen-Säärelä Arja Piippola Lehtori, käsi- ja taideteollisuusala 0447692371
Hannula Heli Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Taloussihteeri 0405525995
Hannus Marko Kalajoki Tuntiopettaja, metalliala 0401508451
Happonen Saija Nivala Lehtori, ATTO-aineet 0401428763
Harju Paula Haapajärvi Tuntiopettaja, maatalousala 0407755814
Hassinen Jukka Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0447692330
Hatunen Tuula Piippola Emäntä 0401862732
Hauhtonen Sari Oulainen Tuntiopettaja, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0503631362
Hautala Raili Haapavesi Lehtori, kotityö- ja puhdistuspalveluala 0447692453
Hautala Saku Haapavesi Lehtori, sähkö- ja automaatiotekniikka 0447692225
Hautamäki Pasi Nivala Tuntiopettaja, kone- ja metalliala 0401428661
Heikkilä Eija Oulainen Lehtori, hotelli-, ravintola- ja catering-ala/Työelämäkoordinaattori 0407128151
Heikkilä Raili Haapavesi Lehtori, elintarvikeala 0447692475
Heikkinen Tapio Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0406370888
Heinonen Ilkka Haapajärvi Koulutusjohtaja 0505178230
Heinonen Päivi Ylivieska Koulutusjohtaja 0403120407
Heittokangas Mikko Nivala Kiinteistöpäällikkö 0401428617
Hietala Sanna Kalajoki Toimisto- ja projektisihteeri 0401508437
Hietala Veijo Nivala Varastonhoitaja 0401793766
Hietamäki Jaana Ylivieska Ammatinopettaja, puhdistuspalveluala 0403120416
Hietasaari Sari Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0403120412
Hillukkala Helena Oulainen Terveydenhoitaja (Kosteenkatu 1) 0444793448
Hintsala Tuomo Haapavesi Tuntiopettaja, sähkö- ja automaatiotekniikka 0447692224
Hirvanen Lotta Haapavesi Opettaja, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0447692275
Hosio Sanna Nivala Lehtori, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0401428677
Hosionaho Kaisa Haapajärvi Karjanhoitaja 0401748193
Hosionaho Kaisa Nivala Tuntiopettaja, hiusala/Työelämäkoordinaattori 0401428693
Huhtala Eeva Ylivieska Lehtori, yhteiskuntatieteelliset aineet 0403120417
Huovari Tomi Nivala Koulutuspäällikkö 0500385356
Huovinen Tuija Oulainen Koulutusjohtaja 0407128122
Huuki Marja Ylivieska Tuntiopettaja 0403120430
Huuskonen Arto Piippola Koulutusjohtaja, vankilakoulutus 0447692301
Hynönen Petri Haapajärvi Tuntiopettaja, metsäala 0401748190
Hyvönen Mirja Piippola Lehtori, tekstiilityö 0405733482
Häivälä Suvi Nivala Tuntiopettaja, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0401428618
Häkki Kati Haapavesi Terveydenhoitaja 0447591428
Häkkilä Soili Oulainen Kuraattori 0444793210
Hämes Merja Haapajärvi Tuntiopettaja, metsäala 0401945945
Hästbacka Helinä Nivala Lehtori, kauneudenhoitoala 0401428696
Ikäläinen Aila Yhteiset palvelut/Ylivieska Opintosihteeri 0403120402
Impola Leila Nivala Laitoshuoltaja 0401428601
Isoniemi Teemu Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-tukihenkilö 0403120420
Isotalus Jarkko Piippola Lehtori, vankilakoulutus, puuala 0447692385
Itkonen Maija Leena Piippola Ammattiaineiden opettaja, vankilakoulutus 0447692327
Jaakkonen-Tanskala Paula Yhteiset palvelut/Haapavesi Opinto-ohjaaja 0447692441
Jarva Kauko Haapajärvi Projekti-insinööri, Hajautetun biokaasutuotannon kehittäminen ja Biokaasun puhdistus liikennekaasuksi -hankkeet 0401678541
Joki-Kolehmainen Ritva Oulainen Koulutuspäällikkö 0447692401
Jokisaari Minna Yhteiset palvelut/Nivala Ohjaaja 0401428614
Jokitalo Heikki Nivala Tuntiopettaja, rakennusala 0401428707
Jokitalo Juha Nivala Tuntiopettaja, rakennusala 0405947525
Junnila Merja Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128135
Junttila Jarmo Haapajärvi Lehtori, metsäala 0408493432
Junttila Pekka Haapajärvi Tuntiopettaja, maatalousala 0405153498
Junttila Päivi Haapajärvi Lehtori, maatalousala 0408426259
Juola Erkki Nivala Vararehtori 0447692210
Juola Sisko Haapavesi Lehtori, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0447692278
Juola Soili Nivala Lehtori, käsi- ja taideteollisuus 0401428745
Jutila Maarit Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Johdon sihteeri 0401428610
Juuska Osmo Haapavesi Kiinteistönhoitaja 0447692370
Juuska Raija Haapavesi Ohjaaja 0447692417
Jylhä Hannu Nivala Tuntiopettaja, rakennusala 0401428706
Jämsä Kirsi Nivala Tuntiopettaja, hiusala 0401428691
Järvenpää Arja Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0403120452
Järvikuona Riikka Yhteiset palvelut/Haapavesi Markkinointi- ja viestintäpäällikkö 0447692202
Järvisalo Leena Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0447692389
Jääskeläinen Tomi Haapajärvi Tuntiopettaja, liiketalous 0405500063
Kaarnalehto Eija Oulainen Lehtori, hotelli-, ravintola- ja catering-ala
Kaartinen Anne Yhteiset palvelut/Nivala Projektikoordinaattori, JEDUn hankekoordinointi 0401577387
Kaksonen Kati Oulainen Tuntiopettaja, liiketalous 0407128127
Kalliokoski Merja Oulainen Lehtori, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0408288748
Kallunki Marko Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-tukihenkilö 0447692470
Kangas Teemu Haapajärvi Tuntiopettaja, maatalousala 0407624289
Kangas Timo Haapajärvi Työnohjaaja, metsäala 0404872516
Kankaanpää Jenni Yhteiset palvelut/Haapavesi Markkinointiassistentti 0401428606
Kankaanpää Ritva Haapajärvi Terveydenhoitaja 0444456239
Karihtala Hannu Haapavesi Kiinteistönhoitaja 0447692227
Karjalainen Yrjö Piippola Tuntiopettaja, audiovisuaalinen viestintä 0447692356
Karppinen Raija Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0447692384
Kaskela Janne Nivala Tuntiopettaja, autoala 0401428738
Keckman-Mäkikangas Virva Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Palvelussuhdevastaava 0447692247
Kekäläinen Riikka Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0406601760
Kemppainen Teijo Nivala Tuntiopettaja 0401428619
Keränen Virpi Piippola Laitoshuoltaja 0447692380
Kesola Aija Yhteiset palvelut/Nivala Opinto-ohjaaja 0505955230
Kiiveri Minna Nivala Tuntiopettaja, kone- ja metalliala 0401428667
Kinnunen Helena Piippola Ohjaaja, TAKE-hanke 0447692352
Kinnunen Maarit Yhteiset palvelut/Haapajärvi Opintosihteeri 0401505702
Kivioja Keijo Nivala Ammatinopettaja, tieto- ja tietoliikennetekniikka 0401428780
Kiviranta Oili Nivala Lehtori, hiusala 0401428690
Kiviranta Tiina Oulainen Tuntiopettaja. liiketalous 0407128150
Koivisto Kirsi Piippola Lehtori, käsi- ja taideteollisuusala 0447692349
Kolehmainen Teppo Nivala Lehtori, logistiikka 0401428731
Komu Mika Nivala Rakennusalan työnohjaaja 0503131704
Konttila Aino Nivala Varastonhoitaja 0401428604
Konttila Tytti Nivala Ravitsemistyöntekijä
Koponen Jaana Nivala Toimistosihteeri 0447692411
Korhonen Matti Nivala Kiinteistönhoitaja 0447692244
Korhonen Sirpa Nivala Vararehtori 0503203286
Korkiakoski Heli Nivala Lehtori, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0403400277
Korkiakoski Pasi Nivala Lehtori, autoala/Työelämäkoordinaattori 0401428728
Korva Elina Kalajoki Opettaja, VALMA 0401508480
Koskela Maija Oulainen Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0407128134
Koski Katja Ylivieska Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0403120426
Koski Meri-Tuulia Piippola Terveydenhoitaja, TeleQ-numero 0407133660
Koutonen Seija Yhteiset palvelut/Nivala Koulutustarkastaja, oppisopimuskoulutus 0408432238
Kukkola Sanna Nivala Laitoshuoltaja 0401428777
Kukkonen Päivi Ylivieska Lehtori, projektikoordinaattori 0403120427
Kumpumäki Kari Haapajärvi Kiinteistönhoitaja 0400439312
Kumpumäki Vesa Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Palkkasihteeri 0407173086
Kuosmanen Pertti Yhteiset palvelut/Haapajärvi Opinto-ohjaaja 0405555572
Kupari Esko Haapavesi Opettaja, autoala 0447692240
Kupari Mika Ylivieska Tuntiopettaja, AV-viestintä 0403120454
Kurtti Pasi Yhteiset palvelut/Haapavesi Projektikoordinaattori, Osaaminen virtaa Jokilaaksoissa -hanke 044 7692 253
Kylli Airi Kalajoki Lehtori, kulttuuriala 0401508441
Kytökorpi Sari Nivala Asuntolanohjaaja/laitoshuoltaja 0401428620
Laakkonen Sirkka Nivala Laitoshuoltaja 0401428623
Laakkonen Tapani Nivala Tuntiopettaja, sähkö- ja automaatiotekniikka 0401428641
Lagus Markku Jokiedu Oy Liikenneopettaja, Nivalan autokoulu 05063426
Lahti Katja Kalajoki tuntiopettaja, Sisustus 0401508477
Laitala Kari Nivala Tuntiopettaja, maarakennusala 0401428790
Laitila Jorma Haapavesi Työnohjaaja, rakennusala 0447692216
Laitinen Jarmo Nivala Tuntiopettaja, logistiikka 0401428735
Lambacka Pia Nivala Tuntiopettaja, kauneudenhoitoala 0401428692
Latvakoski Sirpa Ylivieska Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0403120429
Laulumaa Ulla Yhteiset palvelut/Nivala Opinto-ohjaaja 0401428761
Laurila Tommi Yhteiset palvelut/Nivala Opintosihteeri 0400385593
Laurila Tommi Haapajärvi Karjanhoitaja 0400518760
Lehtola Liisa Kalajoki Palveluesimies, ruokala- ja siivouspalvelut 0401508442
Lehtola Terhi Haapavesi Tuntiopettaja, yhteiset aineet 0447692478
Leiviskä Antti Piippola Tuntiopettaja, sisustusrakentaminen/Työelämäkoordinaattori 0405707934
Leiviskä Niina Piippola Toimistosihteeri 0447692336
Leppiniemi Ari Nivala Tuntiopettaja, logistiikka 040-1428729
Leppäaho Varpu Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128142
Leppälä Jukka Nivala Tuntiopettaja , Sähkö- automaatio- ja ICT-ala/Työelämäkoordinaattori 0401428789
Leppälä Leena Haapavesi Puutarhuri 0447692423
Leskelä Sirpa Haapajärvi Laitoshuoltaja 0401505706
Leskinen Tuula Oulainen Tuntiopettaja, liiketoiminta 0407128152
Lesonen Markku Piippola Ohjaaja, käsi- ja taideteollisuusala 0447692367
Liekola Mauri Kalajoki Tuntiopettaja, metalliala 0401508435
Liias Harri Kalajoki Opettaja,metalliala 0401508468
Liikanen Merja Haapajärvi Lehtori, liiketalous 0405264778
Lindgren Sirpa Nivala Laitoshuoltaja 0401428625
Lipponen Raija Haapajärvi Tuntiopettaja, liiketalous 0405500010
Liukkonen Maarit Haapavesi Laitoshuoltaja 0447692242
Liukkonen-Karvosenoja Jaana Haapavesi Tuntiopettaja, matkailuala 0447692246
Lohiniva Sirkka Nivala Kuraattori 0403447324
Loikkanen Osmo Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus, kone- ja metalliala 0406213535
Lukka Tuija Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus, metalliala 0447692386
Lukkarinen Mika Nivala Koulutuspäällikkö 044 0410221
Lähdesmäki-Mäkinen Leena Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0505975820
Löytynoja Eija Nivala Asuntolaohjaaja 0505218632
Makkonen Keijo Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Kuntayhtymän johtaja 0505265910
Malm Tuulikki Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128107
Mannerkorpi Tuula Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0403120411
Manni Arto Kalajoki Lehtori, erityisopettaja/Työelämäkoordinaattori 0401508443
Manninen Paavo Haapavesi Tuntiopettaja, rakennusala/Työelämäkoordinaattori 0401508472
Manninen Pirjo Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0403120453
Marjala Tuula Kalajoki Terveydenhoitaja 0444691840
Marjomaa-Niilekselä Tuula Yhteiset palvelut/Siikalatva (Piippola) Opintosihteeri 0447692368
Marjoniemi Antti Nivala Lehtori, sähkö- ja automaatiotekniikka 0401428642
Marttila Päivi Oulainen Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala, ensihoito 0404845210
Marttila Tero Kalajoki Lehtori, puuala 0401508444
Marttila Virpi Haapajärvi Tuntiopettaja, liiketalous/Työelämäkoordinaattori 0400763478
Mattila Sari Ylivieska Toimistosihteeri 0403120404
Mattila Seija Haapavesi Ohjaaja, VALMA ja TELMA 0447692440
Mehtälä Paula Yhteiset palvelut/Nivala Opintosihteeri, oppisopimuskoulutus/projektikoordinaattori, Parasta Palvelua Pohjoinen 0447692474
Mehtälä Tarmo Nivala Opettaja, rakennusala 0447692239
Mettovaara Laura Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0505174995
Miettinen Minna Haapavesi Ravitsemistyöntekijä 0447692420
Moilanen Mika Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-tukihenkilö 0447692342
Mustakangas Arvi Nivala Tuntiopettaja, maarakennusala 0401428784
Mustapää Aino Haapavesi Vastaava laitoshuoltaja 0447692243
Muuttola Markus Kalajoki Tuntiopettaja, matkailuala 0447692476
Myllymaa-Junttila Tuula Nivala Tuntiopettaja, käsi- ja taideteollisuusala 0401428747
Mäkinen Arja Oulainen Tuntiopettaja, liiketalous 0407128144
Mäkinen Jani Jokiedu Oy Autokoulun johtaja, Nivalan autokoulu 0505646108
Mäkinen Juha Nivala Tuntiopettaja, rakennustekniikka 0400159298
Mäntyranta Reima Haapavesi Tuntiopettaja, puuala 0447692223
Nauha Minna Oulainen Tuntiopettaja, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0407128161
Nevasaari Anne Haapajärvi Kuraattori 0403008412
Niemelä Eeva-Kaisa Kalajoki Opettaja, yhteiset aineet 0401508455
Niemelä Matti Haapajärvi Tuntiopettaja, maatalousala 0407295854
Nieminen Petri Nivala Tuntiopettaja, logistiikka/Työelämäkoordinaattori 0401428740
Niku Virpi Haapajärvi Lehtori, ruotsin kieli 0401505744
Nisula Niina Nivala Tuntiopettaja, ATTO-aineet/äidinkieli 0401428768
Nuolioja Riikka-Kaisa Haapavesi Koulutuspäällikkö 0447692272
Nyman Anu Haapavesi Kuraattori 0447591544
Ohtamaa Sinikka Nivala Pesulanhoitaja 0401428626
Ohtamaa Sirkka Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Taloussihteeri 0407171489
Ohtonen Tuomas Ylivieska Tuntiopettaja, media-ala 0403120408
Oikarainen Juha Kalajoki Kiinteistönhoitaja 0401508476
Oja Katja Oulainen Opettaja, sosiaali- ja terveysala 0407128147
Ojala Arja Oulainen Palveluvastaava (ravitsemispalvelut) 0407128162
Ojala Jukka Oulainen Lehtori, liiketalous 0407128145
Ojala Satu Nivala Lehtori, ATTO-aineet 0401428766
Ojala Sinikka Kalajoki Tuntiopettaja, käsi- ja taideteollisuusala 0401508446
Ojalehto Henna Haapavesi Puutarhuri 0447692437
Oravakangas Kaisa Haapajärvi Karjanhoitaja 0401505720
Orjala Raili Piippola Tuntiopettaja, audiovisuaalinen viestintä 0447692373
Oulaistenkatu Ohjaajat Oulainen Ohjaaja 0407128125
Paananen Paula Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Hallinto- ja talousjohtaja 0401428612
Paavola Ari Nivala Tuntiopettaja, logistiikka 0401428726
Pahkala Markus Kalajoki Tuntiopettaja, rakennusala 0401508460
Pahkasalo Jari Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-tukihenkilö 0503293193
Pakkanen Heli Oulainen Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala, hoitotyö 0407128131
Palo Taina Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Taloussihteeri 0407172648
Palola Anu Nivala Lehtori, yhteiset aineet 0401428762
Palosaari Juha Yhteiset palvelut/Nivala Opiskelijahallintopäällikkö 0404840438
Parhiala Marko Haapavesi Tuntiopettaja, rakennusala 0447692238
Parkkila Reijo Ylivieska Lehtori, yhteiskuntatieteelliset aineet, erityisopetus 0403120434
Partanen Anneli Yhteiset palvelut/Nivala Koulutustarkastaja, oppisopimuskoulutus 0447692231
Partanen Juha Haapajärvi Tuntiopettaja, tietojenkäsittely 0401505743
Partanen Kaisu Piippola Tuntiopettaja, erityisopettaja 0447692387
Parttimaa Arja Haapajärvi Palveluvastaava, ravitsemispalvelut 0401505703
Pellikka Sanna Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128149
Peltokoski Maria Kalajoki Kuraattori 044 4691609
Peltola Kirsi Yhteiset palvelut/Nivala Toimistosihteeri 0406878360
Peltola Matti Yhteiset palvelut/Nivala Koulutusjohtaja 0505584590
Peltola Riitta Haapavesi Ohjaaja, TELMA 0447692418
Petsalo Erkki Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-asiantuntija 0447692285
Petsalo Jaana Haapavesi Tuntiopettaja, yhteiset aineet 0447692234
Pieskä Liisa Haapajärvi Lehtori, liiketalous 0401505745
Pietikäinen Tarja Haapajärvi Tuntiopettaja, äidinkieli 0403563497
Pihlaja-Vihelä Eliisa Nivala Tuntiopettaja, yhteiset aineet 0447692235
Pihlajamaa Timo Nivala Lehtori, autoala 0401428725
Piippo Sanna Haapavesi Ravitsemistyöntekijä 0447692406
Pikkarainen Annukka Oulainen Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0407128153
Pirnes Teppo Haapavesi Tuntiopettaja, sähkö- ja automaatiotekniikka 0447692473
Pirttikangas Tuula Yhteiset palvelut/Nivala Opintosihteeri 0406735683
Pisano Annika Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0403120432
Prittinen Raisa Kalajoki Laitoshuoltaja 0401508450
Pudas Liisa Nivala Lehtori, erityisopettaja 0504007647
Puranen Martti Nivala Lehtori, ATTO-aineet 0401428767
Puurula Jukka Haapajärvi Maataloustyönjohtaja 0505750854
Pynnönen Taina Haapajärvi Laitoshuoltaja 0401748189
Pyrrö Pentti Haapavesi Tuntiopettaja, autoala 0447692407
Pyy Sanna-Mari Oulainen Lehtori, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0408095265
Pyykkönen Juho Oulainen Opettaja, sosiaali- ja terveysala, ensihoito 0407128139
Päiveröinen Pasi Nivala Tuntiopettaja, talotekniikka 0401452440
Päivärinne Mirja Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Palkkasihteeri (sijainen 31.12.2020 saakka) 0406744576
Päivärinta Lea Nivala Tuntiopettaja, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0401408680
Pöyhönen Tarmo Haapavesi Lehtori, matkailuala 0447692452
Raaska Päivi Haapajärvi Ravitsemistyöntekijä 0401505705
Rahja Essi Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128126
Rahkola Marjaana Yhteiset palvelut/Kalajoki Opinto-ohjaaja 0401508434
Rajala Meeri Yhteiset palvelut/Kalajoki Opintosihteeri 0401508452
Rajamäki Jarkko Nivala Kiinteistönhoitaja 0401453757
Rajamäki Pasi Piippola Kiinteistönhoitaja 0447692396
Rajamäki Riitta Haapavesi Tuntiopettaja, valmentava- ja kuntouttava koulutus 0447692414
Ranta Eero Nivala Opettaja, maarakennusala 0401428791
Ranta Riitta Oulainen Tuntiopettaja, liiketalous 0404824484
Ranto Arja Yhteiset palvelut/Siikalatva (Piippola) Opinto-ohjaaja 0447692319
Raudasoja Sanna Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128129
Rautio Janne Haapajärvi Sivutoiminen tuntiopettaja/Parasta DigiTukea-hanke 0404829145
Riippa Jaana Kalajoki Ravitsemistyöntekijä 0401508453
Ritokangas Piia Oulainen Palveluvastaava (ravitsemispalvelut) 0505582735
Roimela Ville Kalajoki Ammatinohjaaja, metalliala 0401508466
Ronkainen Niina Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Talousihteeri 0401428608
Roukala Päivi Haapavesi Laitoshuoltaja 0447692422
Ruuska Ilkka Haapavesi Kiinteistönhoitaja
Räisänen Anssi Ylivieska Tuntiopettaja, vieraat kielet 0403120437
Räisänen Esa Oulainen Lehtori, liiketalous 0407128128
Saaranen Janne Nivala Tuntiopettaja, autoala 0401428727
Saarela Jyrki Nivala Koulutusjohtaja 0401428611
Saarilampi Jari Nivala Lehtori, talotekniikka 0403516541
Saastamoinen Harri Haapavesi Ohjaaja, VALMA ja TELMA 0447692416
Salminen Maija Haapajärvi Lehtori, englannin kieli 0401505746
Salonurmi Marjo Nivala Ammatinohjaaja 0401428609
Sammalmaa Paula Ylivieska Laitoshuoltaja 0403120440
Saransalmi Petri Haapavesi Opettaja, sähköala 0447692232
Sarja Heli Haapavesi Asuntolaohjaaja 0447692427
Sarja Jarmo Haapavesi Ohjaaja, autoala 0447692260
Sarja Juha Haapavesi Varastonhoitaja 0447692245
Sarja Lasse Haapavesi Ravitsemistyöntekijä 0447692471
Sarja Niina Yhteiset palvelut/Nivala Projektikoordinaattori, Yrittäjyyskasvatuksen strategian toiminnallistaminen -hanke 0401428694
Satomaa Tiia Oulainen Terveydenhoitaja, Kuntotie 2 0444793452
Sauvula Jatta Nivala Ravitsemis- ja laitoshuoltopäällikkö 0401428602
Savallampi Lilja Haapavesi Puutarhuri 0447692425
Savallampi Saila Oulainen Terveydenhoitaja, Oulaistenkatu 7 0444793450
Savela-Leppänen Leea Ylivieska Kuraattori 040 4857 288
Saviluoto Ari Nivala Lehtori, kone- ja metalliala 0401428664
Savolainen Pekka Ylivieska Opettaja, turvallisuusala 0403120421
Seppälä Timo Yhteiset palvelut/Haapajärvi Suunnittelija 0405903101
Siekkinen Hannele Piippola Koulutusjohtaja 0447692334
Siermala Sulo Nivala Lehtori, sähköala 0401428644
Siika-Aho Elvi Haapajärvi Laitoshuoltaja 0401505707
Siiri Terttu Haapavesi Lehtori, hotelli-, ravintola- ja catering-ala 0447692276
Siirilä Esa Kalajoki Koulutusjohtaja 0401508432
Sillanpää Sisko Piippola Lehtori, ohjaava opettaja, TAKE-hanke 0447692377
Siltala Pekka Kalajoki Työnohjaaja, metalliala 0401508454
Silvola Jani Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-asiantuntija 0504072591
Simi Hannu Yhteiset palvelut/Nivala Suunnittelija, kansainvälisyys, international coordinator 0403120441
Similä Pasi Nivala Työnohjaaja, metalliala 0401428668
Somero Tiina Haapajärvi Tuntiopettaja, metsäala 0401945945
Suurkeittiö, Nivala Keittiö Nivala 0401428605
Suvanto Tuomo Nivala Lehtori, kone- ja metalliala 0401428665
Säily Pirkko Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0403120415
Taipale Matti Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Tietohallintopäällikkö 0505614258
Taka-Eilola Pauliina / Toimisto Oulainen Opintosihteeri 0407128116
Takalo Hannu Nivala Lehtori, ATTO-aineet 0401428666
Takkunen Antti Ylivieska Tuntiopettaja, matemaattiset aineet 0403120442
Tapaninen Hanna-Kaisa Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0447692314
Tiitto Jani Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-tukihenkilö 0407755813
Tiitto Tellervo Haapajärvi Ravitsemistyöntekijä 0401505705
Tikkanen Ilpo Oulainen Kiinteistönhoitaja 0505630016
Tikkanen Soile Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128155
Toivanen Eija Oulainen Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0407128156
Träskelin Kirsi Piippola Ohjaaja, TAKE-hanke 0447692358
Tunkkari Kaija Haapajärvi Kouluttaja, mehiläistarhaajan AT 0400243658
Tuomaala Juha Haapavesi Tuntiopettaja, puuala 0447692215
Tuovinen Pertti Kalajoki Tuntiopettaja, rakennusala 0401508459
Tuovinen Tuulikki Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä Taloussihteeri 0447692221
Tyhtilä Maarit Ylivieska Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0403120455
Tähtelä Henna Ylivieska Terveydenhoitaja 0444195111
Tölli Aapo Nivala Tuntiopettaja, rakennusala 0401428708
Tölli Anssi Nivala Lehtori, rakennusala 0505663131
Tölli Marita Haapavesi Lehtori, puutarha-ala 0447692435
Törmälehto Anneli Haapavesi Tuntiopettaja, yhteiset aineet 0447692480
Uimonen Heini Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0447692324
Ulvi Mikko Oulainen Tuntiopettaja, tietojenkäsittely 0407128158
Uusivirta Riitta Yhteiset palvelut/Haapajärvi Suunnittelija/Työelämäkoordinaattori 0505168241
Vaara Tuula Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0403120431
Vainio Päivi Nivala Vastaava laitoshuoltaja 0500516288
Vanhatalo Kaija Haapavesi Siistijä 0447692265
Veikkola Arto Haapavesi Koulutusjohtaja 0447692211
Veleslavov Roman Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0447692337
Vellonen Kaisa Haapavesi Tuntiopettaja, puutarha-ala 0447692436
Vierimaa Jorma Kalajoki Kiinteistönhoitaja 040-1508429
Viio Anita Ylivieska Vastaava laitoshuoltaja 0403120444
Viitasalo Helena Kalajoki Lehtori, matkailuala/Työelämäkoordinaattori 0447692477
Vilhu Erkki Nivala Lehtori, yhteiset aineet 0401428760
Vilkuna Kaisa Haapavesi Lehtori, yhteiset aineet 0447692237
Voutilainen Erja Ylivieska Lehtori, sosiaali- ja terveysala 0403120445
Vähäaho Jukka Jokilaaksojen koulutuskuntayhtymä ICT-asiantuntija 0503407570
Vähäoja Tanja Yhteiset palvelut/Ylivieska Suunnittelija 0401508438
Vähäsarja Teuvo Yhteiset palvelut/Nivala Yrityspalveluvastaava 0447692213
Vähäsöyrinki Leena Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala 0403120447
Väisänen Tarja Piippola Tuntiopettaja, vankilakoulutus 0447692345
Väänänen Tuulikki Yhteiset palvelut/Oulainen Opinto-ohjaaja 0407128108
Vääräkoski Terhi Yhteiset palvelut/Ylivieska Opinto-ohjaaja 0403120406
Vääräniemi Elisa Piippola Tuntiopettaja, yhteiset aineet 0447692316
Vääräniemi Jani Piippola Asuntolaohjaaja 0447692354
Wörlin Jukka Kalajoki Lehtori, puuala 0401508462
Ylikorpi Liisa Ylivieska Tuntiopettaja, sosiaali- ja terveysala/Työelämäkoordinaattori 0403120419
Ylikoski Jukka Jokiedu Oy Liikenneopettaja, Nivalan autokoulu 05063427
Ylitalo Reija Nivala Laitoshuoltaja 0401428628