Toimipisteet

Haapajärvi

Haapajärveltä löydät laadukkaat ja ajanmukaiset opetustilat ja -välineet niin oppilaitoksissa kuin opetusmaatilallakin. Metsäopetuksessa pääset käyttämään nykyaikaisia koneita ja laitteita ammattitaitoisten opettajien ja ohjaajien tukemana. Opetuksessa näkyvät myös uusiutuvat energiamuodot ja olemme mukana niiden kehitystyössä. Ammattiin valmistuvat saavat hyvät evää tulevaisuuden työelämään.

Haapajärveltä ammattiin valmistuvat saavat hyvät eväät tulevaisuuden työelämään. Tälläkin hetkellä työmarkkinoilla on pulaa esimerkiksi ohjelmistokehittämisen, taloushallinnon sekä metsäalan ammattilaisia.

Toimistomme palvelevat 24.6.2019-7.8.2019, voit ladata aukioloajat PDF-tiedostona kesän aukioloajat 2019

 

LIIKETALOUDEN OSASTO
Kirkkokatu 4
85800 Haapajärvi
puh. 040 1505 702

TOIMISTO AVOINNA ti,to 8.00-11.30

 

MAA- JA METSÄTALOUSOSASTO
Erkkiläntie 1
85800 Haapajärvi
puh. 040 1505 702

TOIMISTO AVOINNA ma, ke 8.00-11.30

 

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Heinonen Ilkka Koulutusjohtaja  0405555571  ilkka.heinonen@jedu.fi
Kinnunen Maarit Toimistosihteeri  0401505702  maarit.kinnunen@jedu.fi
Kuosmanen Pertti Opinto-ohjaaja  0405555572  pertti.kuosmanen@jedu.fi
Nevasaari Anne Kuraattori  0403008412  anne.nevasaari@reisjarvi.fi
Aitto-Oja Marjaana Terveydenhoitaja  0401808462  

Haapavesi

Haapavedeltä löydät laadukkaat ja ajanmukaiset opetustilat ja -välineet niin oppilaitoksissa kuin opetuspuutarhalla. 

Haapavedellä on kulttuurihistoriallisesti arvokas, noin 110 vuotta vanha puisto. Puistossa on yhteensä noin 400 kasvia, joita on kerätty ja istutettu koko toiminnan ajan. Monet kasvit on saatu lahjoituksina yksityisiltä tai yrityksiltä.

Jos tarvitset opinnoissasi erityistä tukea, Haapavedellä on ammatilliseen peruskoulutukseen valmentavaa koulutusta (VALMA) ja työhön ja itsenäiseen elämään valmentavaa koulutusta (TELMA). VALMA järjestetään myös erityisopetuksena.

Toimistomme palvelevat 24.6.2019-7.8.2019, voit ladata aukioloajat PDF-tiedostona kesän aukioloajat 2019

 
Kytökyläntie 260
86600 HAAPAVESI

TOIMISTO AVOINNA Ke-To 9-11, 11.30-13.30


Teollisuustie 2
86600 HAAPAVESI

TOIMISTO AVOINNA Ma-Ti 9-11, 11.30-13.30


Puhelin 044 7692 249
Sähköposti toimisto.haapavesi@jedu.fi

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Veikkola Arto Koulutusjohtaja  0447692211  arto.veikkola@jedu.fi
Nuolioja Riikka-Kaisa Koulutuspäällikkö  0447692272  riikka-kaisa.nuolioja@jedu.fi
Aalto Helena Toimistosihteeri  0447692249  helena.aalto@jedu.fi
Häkki Kati Terveydenhoitaja  0447591428  kati.hakki@haapavesi.fi
Nyman Anu Kuraattori  0447591544  anu.nyman@jedu.fi
Haapavesi / toimisto  084592111  toimisto.haapavesi@jedu.fi
Jaakkonen-Tanskala Paula Opinto-ohjaaja  0447692441  paula.jaakkonen@jedu.fi

Kalajoki

Kalajoelta löydät monipuoliset työelämälähtöiset oppimisympäristöt. Teemme myös urheilullista ja kulttuurista yhteistyötä muiden alueen oppilaitosten kanssa siten, että opintoihin voi sisällyttää erilaisia liikunta- ja kulttuurialan opintoja. Liikuntaa ja taideopintoja voi harrastaa opiskelujen ohessa parina aamuna viikossa painottua mm. jääkiekkoon, hiihtoon, lentopalloon ja yleisurheiluun, tanssiin ja kuvataiteisiin.

Opintie 2
85100 Kalajoki

TOIMISTO AVOINNA Ma-Ke 9-11, 12-14

Puh. 040 1508 431

Toimistomme palvelevat 24.6.2019-7.8.2019, voit ladata aukioloajat PDF-tiedostona kesän aukioloajat 2019

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Siirilä Esa Koulutusjohtaja  0401508432  esa.siirila@jedu.fi
Hietala Sanna Toimisto- ja projektisihteeri  0401508437  sannam.hietala@jedu.fi
Rahkola Marjaana Opinto-ohjaaja  0401508434  marjaana.rahkola@jedu.fi
Marjala Tuula Terveydenhoitaja  0444691840  tuula.marjala@kalajoki.fi
Hihnala Milja Kuraattori  0444691356  

Nivala

Nivalasta löytyvät monipuoliset ja työelämälähtöiset oppimisympäristöt. Oppilaitoksen tiloissa myös ovat hius- ja kaneudenhoitoalan asiakaspalvelupisteet, ravintola- ja catering alan harjoitus ravintola sekä kahvila ja autoalan autokorjaamot. Myös rakennusalan, metallialan ja logistiikan aloilla tarjotaan asiakaspavelutöitä.

Toimistomme palvelevat 24.6.2019-7.8.2019, voit ladata aukioloajat PDF-tiedostona kesän aukioloajat 2019

TOIMISTO AVOINNA 
Ma-To 8.45-11.30, 12-13.15 
Pe 8.45-11.30

Maliskyläntie 2
85500 Nivala

Postiosoite:
PL 72
85501 Nivala

Toimiston puhelinnumero: 
040 1428 600

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Saarela Jyrki Koulutusjohtaja  0401428611  jyrki.saarela@jedu.fi
Huovari Tomi Koulutuspäällikkö  0500385356  tomi.huovari@jedu.fi
Lukkarinen Mika Koulutuspäällikkö  044 0410221  mika.lukkarinen@jedu.fi
Koponen Jaana Toimistosihteeri  0447692411  jaana.koponen@jedu.fi
Lohiniva Sirkka Kuraattori  0403447324  sirkka.lohiniva@nivala.fi
Romppanen Hanna-Liisa Terveydenhoitaja  0401428616  hanna-liisa.romppane@kalliopp.fi
Kesola Aija Opinto-ohjaaja  0505955230  aija.kesola@jedu.fi
Laulumaa Ulla Opinto-ohjaaja  0401428761  ulla.laulumaa@jedu.fi

Oulainen

Oulaisista löydät hyvät oppimisympäristöt kolmesta eri yksiköstä. Kosteenkadulla aivan Oulaisten keskustassa ovat liiketoiminnan ja tieto- ja viestintätekniikan oppimisympäristöt, Oulaistenkadulla Ouluntien välittömässä läheisyydessä on puolestaan ravintola- ja catering alan sekä puhdistus- ja kiinteistöpalvelualan oppimisympäristöt. Kuntotiellä on loistavat oppimisympäristöt sosiaali- ja terveysalan opiskelijoille, yksikössä tehdään tiivistä yhteistyötä Oulunseudun ammattikorkeakoulun ja Oulaskankaan sairaalan kanssa.

Alla olevan aikataulun mukaisesti olemme tavoitettavissa 21.6. asti.
Kesän ajan Oulaisten toimistot ovat suljettuna 8.8. asti.

Voit asioida myös muissa toimipisteissämme. 
Katso kesäajan aukioloajat tästä PDF-tiedostosta. Kesäajan aukioloajat

 

Oulaisissa toimitaan kolmessa yksikössä

Kosteenkatu 1
86300 Oulainen
Toimisto avoinna Ti, To 9-11.30, 12-13.30

Oulaistenkatu 7
86300 Oulainen
Toimisto avoinna Pe 9-11.30, 12-13.30

Kuntotie 2
86300 Oulainen
Toimisto avoinna Ma, Ke 9-10.45, 11.30-14

Puhelin kaikkiin toimistoihin 040 7128 116

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Huovinen Tuija Koulutusjohtaja  0407128122  tuija.huovinen@jedu.fi
Joki-Kolehmainen Ritva Koulutuspäällikkö  0447692401  ritva.joki-kolehmainen@jedu.fi
Taka-Eilola Pauliina Opintosihteeri  0407128116  pauliina.eilola@jedu.fi
Väänänen Tuulikki Opinto-ohjaaja  0407128108  tuulikki.vaananen@jedu.fi
Autti Soili Opinto-ohjaaja  0407128124  soili.autti@jedu.fi
Häkkilä Soili Kuraattori  0444793210  soili.hakkila@oulainen.fi
Hillukkala Helena Terveydenhoitaja, Kosteenkatu 1  0444793448  helena.hillukkala@jedu.fi
Satomaa Tiia Terveydenhoitaja, Kuntotie 2  0444793452  tiia.satomaa@jedu.fi
Savallampi Saila Terveydenhoitaja, Oulaistenkatu 7  0444793450  

Piippola (Siikalatva)

Siikalatvan Piippolasta löydät monipuoliset oppimisympäristöt taideteollisuusaloille ja puuteollisuuteen. Siikalatvan lukio toimii kanssamme samoissa tiloissa, mikä mahdollistaa entistä monipuolisemman opiskelun toisella asteella.

TOIMISTO AVOINNA Ma, Ke, Pe 9.30-12, 12.30-14 

Toimistomme palvelevat 24.6.2019-7.8.2019, voit ladata aukioloajat PDF-tiedostona kesän aukioloajat 2019

 

YHTEYSTIEDOT

Keskustie 29
92620 PIIPPOLA

piippola@jedu.fi

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Siekkinen Hannele Koulutusjohtaja  0447692334  hannele.siekkinen@jedu.fi
Ranto Arja Opinto-ohjaaja  0447692319  arja.ranto@jedu.fi
Leiviskä Niina Toimistosihteeri  0447692336  niina.leiviska@jedu.fi
Cederberg Marja Kuraattori  0445118267  
Koski Meri-Tuulia Terveydenhoitaja, TeleQ-numero  0407133660  

Ylivieska

Ylivieskasta löytyvät monipuoliset ja työelämälähtöiset oppimisympäristöt niin media-alalle, kuin sosiaali- ja terveysalalle, turvallisuusalalle sekä puhdistus- ja kiinteistöpalvelualalle.

Käyntiosoite
Kuusitie 6
84100 Ylivieska

Puh. 040 3120 400

TOIMISTO AVOINNA Ma-Pe 9-12, 13.15-14.15 

Toimistomme palvelevat 24.6.2019-7.8.2019, voit ladata aukioloajat PDF-tiedostona kesän aukioloajat 2019 

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Heinonen Päivi Koulutusjohtaja  0403120407  paivi.heinonen@jedu.fi
Vääräkoski Terhi Opinto-ohjaaja  0403120406  terhi.vaarakoski@jedu.fi
Mattila Sari Toimistosihteeri  0403120404  sari.mattila@jedu.fi
Savela-Leppänen Leea Kuraattori  0444294486  leea.savela-leppanen@edu.ylivieska.fi
Tähtelä Henna Terveydenhoitaja  0444195111  henna.tahtela@kalliopp.fi