Toimipisteet

Haapajärvi

Haapajärveltä löydät laadukkaat ja ajanmukaiset opetustilat ja -välineet niin oppilaitoksissa kuin opetusmaatilallakin. Metsäopetuksessa pääset käyttämään nykyaikaisia koneita ja laitteita ammattitaitoisten opettajien ja ohjaajien tukemana. Opetuksessa näkyvät myös uusiutuvat energiamuodot ja olemme mukana niiden kehitystyössä. Ammattiin valmistuvat saavat hyvät eväät tulevaisuuden työelämään. Tälläkin hetkellä työmarkkinoilla on pulaa esimerkiksi ohjelmistokehittämisen, taloushallinnon sekä metsäalan ammattilaisia.

LIIKETALOUDEN OSASTO
Kirkkokatu 4
85800 Haapajärvi
p. 040 1505 702 

MAA- JA METSÄTALOUSOSASTO
Erkkiläntie 1
85800 Haapajärvi
p. 040 1505 702

 

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Seppälä Timo vt. koulutusjohtaja  0405903101  timo.seppala@jedu.fi
Kinnunen Maarit Opintosihteeri  0401505702  maarit.kinnunen@jedu.fi
Kuosmanen Pertti Opinto-ohjaaja  0405555572  pertti.kuosmanen@jedu.fi
Holmström Elina Kuraattori  0403008412  elina.holmstrom@reisjarvi.fi
Aitto-Oja Marjaana Terveydenhoitaja  0401808462  
Kankaanpää Ritva Terveydenhoitaja  0444456239  

Haapavesi

Haapavedeltä löydät laadukkaat ja ajanmukaiset opetustilat ja -välineet niin oppilaitoksissa kuin opetuspuutarhalla. 

Haapavedellä on kulttuurihistoriallisesti arvokas, noin 110 vuotta vanha puisto. Puistossa on yhteensä noin 400 kasvia, joita on kerätty ja istutettu koko toiminnan ajan. Monet kasvit on saatu lahjoituksina yksityisiltä tai yrityksiltä.

Jos tarvitset opinnoissasi erityistä tukea, Haapavedellä on ammatilliseen peruskoulutukseen valmentavaa koulutusta (VALMA) ja työhön ja itsenäiseen elämään valmentavaa koulutusta (TELMA). VALMA järjestetään myös erityisopetuksena.

Kytökyläntie 260
86600 HAAPAVESI

Teollisuustie 2
86600 HAAPAVESI

Postiosoite Teollisuustielle:
PL 53
86601 Haapavesi

p. 044 7692 200

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Veikkola Arto Tietohallintopäällikkö  0447692211  arto.veikkola@jedu.fi
Nuolioja Riikka-Kaisa Koulutuspäällikkö  0447692272  riikka-kaisa.nuolioja@jedu.fi
Aalto Helena Toimistosihteeri  0447692249  helena.aalto@jedu.fi
Häkki Kati Terveydenhoitaja  0447591428  kati.hakki@haapavesi.fi
Nyman Anu Kuraattori  0447591544  anu.nyman@jedu.fi
Jaakkonen-Tanskala Paula Opinto-ohjaaja  0447692441  paula.jaakkonen@jedu.fi

Kalajoki

Kalajoelta löydät monipuoliset työelämälähtöiset oppimisympäristöt. Teemme myös urheilullista ja kulttuurista yhteistyötä muiden alueen oppilaitosten kanssa siten, että opintoihin voi sisällyttää erilaisia liikunta- ja kulttuurialan opintoja. Liikuntaa ja taideopintoja voi harrastaa opiskelujen ohessa parina aamuna viikossa painottua mm. jääkiekkoon, hiihtoon, lentopalloon ja yleisurheiluun, tanssiin ja kuvataiteisiin.

Nivala

Nivalasta löytyvät monipuoliset ja työelämälähtöiset oppimisympäristöt. Oppilaitoksen tiloissa myös ovat hius- ja kaneudenhoitoalan asiakaspalvelupisteet, ravintola- ja catering alan harjoitus ravintola sekä kahvila ja autoalan autokorjaamot. Myös rakennusalan, metallialan ja logistiikan aloilla tarjotaan asiakaspavelutöitä.

 

Maliskyläntie 2
85500 Nivala

Postiosoite:
PL 72
85501 Nivala

Toimiston puhelinnumero: 
040 1428 600

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Saarela Jyrki Koulutusjohtaja  0401428611  jyrki.saarela@jedu.fi
Huovari Tomi Koulutuspäällikkö  0500385356  tomi.huovari@jedu.fi
Lukkarinen Mika Koulutuspäällikkö  044 0410221  mika.lukkarinen@jedu.fi
Koponen Jaana Toimistosihteeri  0447692411  jaana.koponen@jedu.fi
Yppärilä Maarit Kuraattori  0403447398  maarit.ypparila@nivala.fi
Ahola Ulla Terveydenhoitaja  0401428616  ulla.ahola@kalliopp.fi
Kesola Aija Opinto-ohjaaja  0505955230  aija.kesola@jedu.fi
Laulumaa Ulla Opinto-ohjaaja  0401428761  ulla.laulumaa@jedu.fi

Oulainen

Oulaisista löydät hyvät oppimisympäristöt kolmesta eri yksiköstä. Kosteenkadulla aivan Oulaisten keskustassa ovat liiketoiminnan ja tieto- ja viestintätekniikan oppimisympäristöt, Oulaistenkadulla Ouluntien välittömässä läheisyydessä on puolestaan ravintola- ja catering alan sekä puhdistus- ja kiinteistöpalvelualan oppimisympäristöt. Kuntotiellä on loistavat oppimisympäristöt sosiaali- ja terveysalan opiskelijoille, yksikössä tehdään tiivistä yhteistyötä Oulunseudun ammattikorkeakoulun ja Oulaskankaan sairaalan kanssa.

Oulaisissa toimitaan kolmessa yksikössä

LIIKETALOUS JA TIETOVIESTINTÄ
Postiosoite:
PL 40
86301 Oulainen

Kosteenkatu 1
86300 Oulainen
p. 040 7128 117

RAVINTOLA- JA CATERING SEKÄ PUHTAUS- JA KIINTEISTÖPALVELUALA
Postiosoite:
PL 40
86301 Oulainen

Oulaistenkatu 7
86300 Oulainen
p. 040 7128 117

TERVEYS- JA HYVINVOINTIALAT
Postiosoite:
PL 12
86301 Oulainen

Kuntotie 2
86300 Oulainen
p. 040 7128 116

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Sorvoja Hanna / Toimisto Opintosihteeri  0407128116  hanna.sorvoja@jedu.fi
Pahikainen Minttu-Maaria / Toimisto Opintosihteeri  0407128117  minttu.pahikainen@jedu.fi
Huovinen Tuija Koulutusjohtaja  0407128122  tuija.huovinen@jedu.fi
Joki-Kolehmainen Ritva Koulutuspäällikkö  0447692401  ritva.joki-kolehmainen@jedu.fi
Väänänen Tuulikki Opinto-ohjaaja  0407128108  tuulikki.vaananen@jedu.fi
Autti Soili Opinto-ohjaaja  0407128124  soili.autti@jedu.fi
Häkkilä Soili Kuraattori  0444793210  soili.hakkila@oulainen.fi
Satomaa Tiia Terveydenhoitaja  0444793448  tiia.satomaa@jedu.fi

Piippola (Siikalatva)

Siikalatvan Piippolasta löydät monipuoliset oppimisympäristöt taideteollisuusaloille ja puuteollisuuteen. Siikalatvan lukio toimii kanssamme samoissa tiloissa, mikä mahdollistaa entistä monipuolisemman opiskelun toisella asteella.

YHTEYSTIEDOT

Keskustie 29
92620 PIIPPOLA

piippola@jedu.fi

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Ranto Arja Opinto-ohjaaja  0447692319  arja.ranto@jedu.fi
Leiviskä Niina Toimistosihteeri  0447692336  niina.leiviska@jedu.fi
Cederberg Marja Kuraattori  0445118267  
Koski Meri-Tuulia Terveydenhoitaja, TeleQ-numero  0407133660  

Ylivieska

Ylivieskasta löytyvät monipuoliset ja työelämälähtöiset oppimisympäristöt niin media-alalle, kuin sosiaali- ja terveysalalle, turvallisuusalalle sekä puhdistus- ja kiinteistöpalvelualalle.

Kuusitie 6
84100 Ylivieska

Postiosoite:
PL 124 
84101 Ylivieska

p. 040 3120 400

 

Nimi Titteli Puhelin Sähköposti
Heinonen Päivi Koulutusjohtaja  0403120407  paivi.heinonen@jedu.fi
Vääräkoski Terhi Opinto-ohjaaja  0403120406  terhi.vaarakoski@jedu.fi
Mattila Sari Toimistosihteeri  0403120404  sari.mattila@jedu.fi
Perttula Mervi Kuraattori  040 540 6087  mervi.perttula@edu.ylivieska.fi
Tähtelä Henna Terveydenhoitaja  0444195111  henna.tahtela@kalliopp.fi